Büyükelçinin Mesajı

Değerli vatandaşlarımız,

Cibuti Büyükelçiliği internet sitesine hoş geldiniz. Web sitemizde Türkiye'nin dış politikası ve ülkemiz hakkındaki diğer bilgileri bulabilirsiniz. Ayrıca "e-konsolosluk" sayfasından vatandaşlarımız için gerekli konsolosluk işlemleri hakkında bilgi alabilir ve işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Diğer yandan, Büyükelçiliğimiz Facebook ve Twitter sayfalarını da takip ederek faaliyetlerimiz hakkında güncel bilgiler alabilirsiniz.

27 Aralık 2018 tarihinde Cibuti Cumhurbaşkanına Sayın Cumhurbaşkanımızın benimle ilgili güven mektubunu sunarak göreve başladım. Görevim, Türkiyeile Cibuti arasında mevcut ikili, siyasi, ekonomi, ticaret, kültür ve konsolosluk ilişkilerini daha da ileri seviyelere taşımaktadır. Büyükelçiliğimizdeki mesai arkadaşlarım ve ben,vatandaşlarımıza ve iş camiamıza her alanda yardımcı olmak ve sorunların çözümüne katkıda bulunmak üzere mümkün olan her türlü çabayı göstermekteyiz.

Türkiye-Cibuti ilişkileri son yıllarda ekonomi,ticaret, yatırım ve eğitim alanlarında kayda değergelişme göstermiştir. Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA), Maarif Vakfı, Türk Havayolları (THY) gibi kurumlarımız ve çeşitli şirketlerimiz Cibuti'de faaliyet göstermektedirler. Amacımız önümüzdeki dönemde Cibuti'deki Türk yatırımlarının daha da artmasıdır. Yüzlerce Cibuti'li öğrencinin ülkemizdeki üniversitelerde yüksek öğrenim görüyor olmaları iki ülke ilişkilerine uzun vadeli bir perspektifte çok değerli bir boyut katmaktadır. Büyükelçiliğimizin kapısı, Cibuti'deki vatandaşlarımıza ve iş yapan şirketlerimizin yöneticileri ve çalışanlarına her zaman açıktır. Ayrıca, görüş ve düşüncelerinizi elektronik posta adresimiz, sosyal medya sayfalarımız aracılığıyla veya telefonla iletmenizden memnuniyet duyacağız. Cibuti'deki vatandaşlarımızdan diğer bir ricamız da daha kolay irtibat kurabilmek için iletişim bilgilerini Büyükelçiliğimize iletmeleridir.

Hepinize selam, sevgi ve saygılarımı sunarım.

S. Levent Şahinkaya

T.C. Cibuti BüyükelçisiSalim Levent Şahinkaya Büyükelçi
Pazar - Perşembe

08:30 - 12:30 / 13:30 - 18:00

Türkçe
1.5.2016 2.5.2016 İşçi Bayramı